KONKURS PLASTYCZNY „MALUJEMY WIATR”

„Szkoła z Energią” to szeroko zakrojona kampania edukacyjna dla uczniów szkól podstawowych, która zaprzyjaźnia dzieci z ideą energii odnawialnej. Dzięki akcji dzieci mają zrozumieć jak powstaje energia ze źródeł odnawialnych i jakie korzyści płyną z jej używania. 

Osią kampanii jest konkurs plastyczny dla dzieci, a główną nagroda publikacja zwycięskich prac w formie wielkoformatowego druku na widocznych z drogi słupach turbin wiatrowych. 

Organizatorzy przewidują także nagrody indywidualne ( wyjazdy rodzinne do parków rozrywki) i nagrody dla szkół. 

I miejsce: tablet, weekend w Energylandii, wyklejenie wiatraka pracą plastyczna

II miejsce: tablet+wejściówka do Energylandii

III miejsce: tablet

Konkurs odbędzie się podczas pikników edukacyjnych. Podczas każdego z pikników, stanie 50 stanowisk kreatywnych, przy których  200 dzieci z klas 1-8  będzie mogło stworzyć pracę na temat. Pikniki trwają około 3h.

„CO ROBI WIATR?”

Godzinę na wykonanie prac odmierzy specjalna klepsydra.

  Prace powstają na papierze w formacie takim, w jakim znajdą się na tauronowych turbinach. Dopuszczalne techniki to: akwarele, pastele, ołówek, wydzieranki. Gdy 50 dzieci będzie zajętych twórczością pozostałe wezmą udział w edukacyjnych animacjach. Czas oczekiwania na stanowisko pracy dzieci wypełnią zdobywaniem wiedzy o zielonej energii, która będzie im przekazywana w dostępny i atrakcyjny sposób przez animatorów ( pomoce naukowe, modele elektrowni, materiały wideo, mini – wykłady).  Każda praca będzie podpisana przez dziecko i rodzica, który tym samym wyrazi zgodę na udział pracy w kolejnych etapach konkursu.  Każde z dzieci opuści imprezę z prezentem – gadżetami związanymi z tematem kampanii. Cała impreza zaplanowana jest na 4 godziny. Będzie ich 19, a na każdej kolejne będziemy prezentować prace z poprzednich pikników.

Podczas 20go pikniku prezentujemy zwycięskie prace. Rodzice zwycięzców będeą powiadomieni drogą mailową o nagrodzie, zostaną zobowiązani do przyjazdu na uroczystość dla laureatów – w tym wydarzeniu wezmą  udział przedstawiciele Taurona. Tym razem także przewidujemy atrakcje i animacje dla dzieci, oczywiście związane z tematem całej kampanii. Finałowy Piknik odbędzie się w Zamościu.

Dodatkową nagrodą poza ekspozycją prac na turbinach wiatraków jest wyjazd dziecka wraz z opiekunem do jednego z popularnych parków rozrywki oraz tablety.

Kampania obejmie wrzesień, październik i listopad.

Accessibility Toolbar